Кар хвърли 3 TD подавания, докато Светците надделяват над Джайънтс 24-6, за да останат равен на върха на NFC South
AP News | 2023-12-17 | 23:16:20

НЮ ОРЛИАНС (AP) — Дерек Кар подаде за 218 ярда и три тъчдауна, Ню Орлиънс уволни Томи Де Вито седем пъти, а Сейнтс победиха Ню Йорк Джайънтс с 24-6 в неделя.

Това беше едно от най-изкупителните представяния през сезона за Кар, който беше освиркван, докато се бореше в последните домакински мачове. Не и този път, тъй като той направи 23 от 28 подавания без загуба в един от най-ефективните си мачове през първия му сезон с Ню Орлиънс (7-7).

И го направи без топ приемника Крис Олаве , който е одраскан от травма на глезена.

Голящите пасове на Кар отидоха за 7 ярда към Кийт Къркууд, 24 към Джуан Джонсън и 1 към Джими Греъм, който улови третото си голово подаване в три игри.

Резултатът запази светците на върха на НФК Юг с Тампа Бей и отбеляза края на главоломна серия за Де Вито, недрафтиран новобранец, който се превърна в сензация в Ню Йорк, като поведе Джайънтс в серия от три победи, която за кратко ги изтегли обратно към периферията на картината на NFC плейофа.

Гигантите (5-9) вече имат гарантиран рекорд за загуби и ще влязат в последните си три мача само с малък шанс да се промъкнат в следсезона като последния отбор с уайлдкард на NFC.

DeVito беше 20 от 34 за 177 ярда. Той напусна за последните четири офанзивни игри на Ню Йорк през втората четвърт след схватка от 6 ярда, при която получи високо попадение от дефанзивния бек Айзък Ядом.

Тайрън Тейлър завърши две подавания за 13 ярда преди играча Джейми Гилън — на мястото на контузения ритник Ранди Бълок — отбеляза гол от 40 ярда, за да намали преднината на светците до 7-6 на полувремето.

Ню Орлиънс се отдръпна с пасове за тъчдаун на Кар през третата и четвъртата четвърт, заедно с гол от 50 ярда на Блейк Групе.

Тайт енд на гигантите Дарън Уолър, който пропусна пет мача поради контузия на подколянното сухожилие , беше активиран от контузена резерва и беше една от най-добрите цели на DeVito, като хвана четири паса за 40 ярда.

Но нападението на Джайънтс се затрудняваше до голяма степен, завършвайки с общо 193 ярда и реализирайки само две от 16 трети дауна.

ТРАВМИ

Гайънтс: Бълок си нарани подколянното сухожилие при начален удар веднага след като отбеляза гол от 56 ярда при първото притежание в играта и не се върна. Това позволи на Гилън да отбележи гол от игра за първи път в кариерата си, след като пропусна единствения си друг опит от 61 ярда с Кливланд през 2020 г. ... NT Rakeem Nunez-Roches беше обслужен на терена заради контузия през второто полувреме . ... Джейсън Пинок беше лекуван на терена през третото тримесечие за неразкрита контузия и се върна.

Светци: Освен че остана без Олаве (глезен), Ню Орлиънс също надраска стартовия десен бой Райън Рамчик (коляно) преди началния удар. ... Резервният защитник на Лони Джонсън-младши получи помощ от терена с видима контузия на десния крак.

Giants: Посещение на Филаделфия на 25 декември.

Светци: В Лос Анджелис Рамс в четвъртък вечер.